Klacht: Aangetekende brief niet bezorgd, Ticketloket niet meer op dat adres

Els Kamphuis op 25 juni 2013 over Ticketloket.com in de categorie Kaartenverkoop

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Kaartenverkoop
Status Open
Datum 25 juni 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

19 maart 2012 heb ik 3 concertkaarten gekocht en betaald (incl. verzend en servicekosten) voor een concert op 20 oktober 2012 van Doe Maar. 10 oktober 2012 krijg ik bericht dat ze geen kaarten kunnen leveren. 5 november 2012 kan ik aangeven wat ik wil, o.a. geld terug. Dat heb ik aangegeven. Ze zeggen toe dat ze binnen 6 maanden zullen terugbetalen. Nu is het juni en ik heb nog geen geld ontvangen. 22 juni 2013 een aangetekende brief naar het adres Labadistendijk 4, 8637VJ Wiuwert gestuurd, (dit adres staat op de website van ticketloket en bij de KvK). Nu krijg ik mijn aangetekende brief terug, want het bedrijf zit niet meer op dit adres.

Gewenste Oplossing:

Ik wil nog steeds mijn geld terug, plus de rente.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ticketloket.com

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ticketloket.com nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM