Klacht: bedrieglijke praktijken

Bedrieglijke praktijken op 23 mei 2013 over voordelengids in de categorie Internetshops - Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 30 mei 2013
Reactie van het bedrijf:

Naar aanleiding van onze email is de klacht op opgelost.

Status Opgelost
Datum 23 mei 2013

Een 19-jarige dochter werd in Antwerpen benaderd door een vertegenwoordiger van voordelengids.eu, die haar verleidde met beloften van gratis reizen en kortingen. Na het ondertekenen van een document werd er 79,95 euro van haar rekening afgeschreven en een domiciliëring ingesteld, zonder dat zij een kaart ontving. De ouders hebben de domiciliëring stopgezet en distantiëren zich van eventuele toekomstige facturen.

Mijn Klacht:

Onze dochter werd in het station van Antwerpen aangesproken door een dame van het bedrijf voordelengids.eu (nl). Onze dochter is 19 en werd in de val geluisd met mooie woorden van gratis reizen en superkortingen op cd’s dvd’s etc. Hierbij moest zij haar gegevens doorgeven en een document ondertekenen. Ondertussen is er 79.95 euro van haar rekening gedebetteerd en werd een domicilieringsopdrcht gecreeërd. We hebben geen kaart ontvangen. Ondertussen hebben we deopdracht gestopt en distantiëren we ons van enig volgend factuur.

Gewenste Oplossing:

Stopzetting contract.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door voordelengids in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat voordelengids een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

voordelengids

Heeft op 30 mei 2013 om 11:59 geantwoord

Geboden Oplossing:

Naar aanleiding van onze email is de klacht op opgelost.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten