Klacht: Geen geur aan ariel pods

Fontaine.71 op 16 oktober 2021 over Ariel in de categorie Schoonmaakproducten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Ariel
Status Open
Datum 16 oktober 2021

Claudia heeft twee dozen Ariel pods van 140 stuks gekocht bij Kruidvat, maar merkt op dat er geen geur aan de pods zit, wat zij normaal gesproken wel gewend is van het product. Ze vraagt zich af of dit te maken heeft met de verkoop van oude pods bij Kruidvat en zoekt naar een verklaring.

Mijn Klacht:

Ik heb 2 dozen ariel pods van 140 stuks bij kruidvat gekocht maar er zit helemaal geen geur aan (zoals ik altijd gewend ben van ariel). Hoe kan dit, waar kan dit aan liggen ? Verkopen ze oude pods bij kruidvat misschien?
Ik hoor graag van u.
Groetjes Claudia

Gewenste Oplossing:

Ik zou graag 2 nieuwe dozen pods opgestuurd krijgen. Zodat ik dan wel mijn oude vertrouwde geur van ariel aan mijn was heb. En weer kan genieten van mijn was die dan weer lekker ruikt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ariel

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ariel nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Fontaine.71
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM