Klacht: Geld niet terug gekregen

Klaudia. Papanajotis op 23 september 2021 over 4theperfectparty.nl in de categorie Internetshops - Feestartikelen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 23 september 2021

Een klant van 4theperfectparty.nl heeft meer dan een jaar geleden een bestelling geplaatst en verzocht om een terugbetaling van 21,45 euro na ontvangst van het product. Ondanks herhaalde e-mails en telefoontjes, blijft het bedrijf volhouden dat vanwege de coronasituatie er financiële problemen zijn en dat de klant pas terugbetaald kan worden wanneer zij zelf weer geld ontvangen. De klant ontvangt inmiddels geen reacties meer op zijn pogingen tot contact.

Mijn Klacht:

Ik heb 1 jaar geleden een bestelling geplaatst en , dit was 7.10.2020.
Volgende dag wanneer ik heb de product ontvangen heb ik gezegd dat ik Will geld terug,en krijg ik terug bericht dat nu Corona tij is en hij heb problemen met geld en wanneer hij geld heb krijg ik mijn geld terug .
Ik heb bijna 20 e-mail naar 4theperfectparry.nl gestuurd en altijd krijg ik dezelfde antwoord,dat nu is Corona tijd en hij heeft weinig bestelling en geen geld, en wanneer hij geld gebe krijg ik mijn geld terug. Dit is 21,45 Euro.
En laatste tijd krijg ik van hem geen antwoord naar mijn email,en ik heb 20 of meer keren gebeld en niks.!!!!

Gewenste Oplossing:

Geld terug

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over 4theperfectparty.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over 4theperfectparty.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Klaudia. Papanajotis
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM