Klacht: Schade door product

Melkbeker op 04 mei 2020 over 3G Professioneel in de categorie Schoonmaakproducten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
3G Professioneel has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Status Open
Datum 4 mei 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb de ontvetter van dit merk gebruikt op de buitenkant van mijn oven. Helaas is de glans van mijn buitenkant deur en paneel eraf. In plaats daarvan heb ik een doffe en vlekkerige ovendeur en paneel er aan overgehouden.
Ook de vetvlekken zijn er niet uit. Op de mail met foto’s heeft Frans Schuurman geantwoord dat het niet te beoordelen is op deze manier ( mail ) en dat het niet van de ontvetter kon komen dat ik waarschijnlijk een bbq en grill reiniger heb gebruikt. Ik moest maar bij de beschrijving van mijn oven kijken hoe ik de deur moest schoonmaken. De oven is acht jaar uit en ik maak deze al jaren met een sopje schoon en soms met vlekken een ontvetter van een ander merk en nooit problemen gehad. Het komt duidelijk door dit product.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als ze hun verantwoording nemen door of met een optie te komen om de dofheid en vlekken op te lossen of de ovendeur en voor paneel te vergoeden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar 3G Professioneel over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door Melkbeker
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM