Klacht: 2700 euro

Ddr1994 op 11 december 2019 over Capabel Onderwijs in de categorie Universiteiten & Hogescholen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Capabel Onderwijs has resolved this complaint
āœ… Klacht opgelost op 22 januari 2020
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer De Roos, Op 22 januari 2020 heeft u van de klachtencommissie van Capabel Onderwijs Groep per e-mail onderstaande klachtafhandeling ontvangen. Geachte heer De Roos, Op 11 december 2019 heb ik uw klacht ontvangen. Uw klacht betreft de annuleringskosten...

Status Opgelost
Datum 11 december 2019

Een persoon heeft klachten over Capabel Onderwijs vanwege aanmaningen voor een openstaand bedrag van 2700 euro, terwijl hij zich te laat had afgemeld voor een opleiding door persoonlijke omstandigheden. Ondanks herhaaldelijk contact met het bedrijf, waarin hem coulance werd beloofd, blijft hij herinneringen ontvangen voor de betaling. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Beste meneermevrouw,

Ik schrijf u deze e-mail naar aanleiding van de aanmaningen die ik van Capabel heb ontvangen. Ik had me aangemeld voor de opleiding die in september 2019 zou starten. Echter door persoonlijke omstandigheden, mijn vader die uitgezaaide knker bleek te hebben. Heb ik mij te laat afgemeld (2 weken) omdat zoals u begrijpt ik er helemaal niet bij was met mijn hoofd. Nou heb ik ontzettend veel contact gehad met capabel, ook voor de startdatum van de opleiding. Waarin ik telefonisch mijn probleem uitlegde, ik te horen kreeg van verschillende medewerkers dat er sprake was van coulance. Daar heb ik toen ook nog een e-mail over ontvangen. Nou zit het als volgt dat ik wekelijks wel 10 mails van capabel kreeg waar ze mij herinnerde het openstaande bedrag van 2700-, te betalen. Dat leverde voor mij persoonlijk zoveel stress op dat ik alle mails van capabel verwijderd heb. Achteraf gezien dom, omdat dat voor mij een beargumentering was om de aanmaning niet te betalen. En capabel zelf gaat natuurlijk ook niet op zoek naar die mails omdat ze dan het geld niet meer kunnen verhalen op mij, ondanks dat elke klantenservice een contact historie heeft waar notities in worden gemaakt en gemaakte belletjes in verschijnen. Ik heb inmiddels de geschillen commissie ingeschakeld. En ben in gesprek met een advocaat. Daarnaast heb ik een klacht hierover ingediend bij de onderwijsinspectie. Ik heb geen dag deelgenomen aan de opleiding geen boek open geslagen, en ben op geen lesdag verschenen. Toch moet ik in deze uiterst stressvolle periode in mijn leven een bedrag van 2700-, betalen, geld wat ik niet heb. Dan vraag ik mij af waar is de menselijkheid in deze kwestie. Ja je ondertekend in een contact en dat is bindend dat begrijp ik. Maar ik vind dat iemand zijn persoonlijke situatie hierin ook moet worden meegerekend. Ik zal in ieder geval net zoveel klachten en juridische stappen ondernemen, of wat er dan ook voor nodig is om mijn gelijk hierin te krijgen.

Gewenste Oplossing:

Als de gehele 2700 kwijt gescholden word

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Capabel Onderwijs over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Capabel Onderwijs in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Capabel Onderwijs een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Capabel Onderwijs

Heeft op 22 januari 2020 om 11:24 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer De Roos,

Op 22 januari 2020 heeft u van de klachtencommissie van Capabel Onderwijs Groep per e-mail onderstaande klachtafhandeling ontvangen.

Geachte heer De Roos,

Op 11 december 2019 heb ik uw klacht ontvangen. Uw klacht betreft de annuleringskosten n.a.v. uw annulering van de opleiding Gespecialiseerd Pedagogisch Medewerker bij Capabel Onderwijs Groep.

Allereerst onze condoleances voor het verlies van uw vader en veel sterkte gewenst.

De klachtencommissie heeft uw klacht onderzocht en afgehandeld. De conclusie van dit onderzoek vindt u hieronder.

Formeel is uw klacht over de hoogte van de annuleringskosten ongegrond. De gefactureerde kosten waren conform de Algemene Voorwaarden van Capabel Onderwijs Groep waarmee u bij uw inschrijving voor de opleiding akkoord bent gegaan.

Op verzoek van de klachtencommissie heeft het hoofd van de afdeling Annuleringen van Capabel contact met u opgenomen om te proberen of u onderling tot een oplossing kon komen.

Ik heb begrepen dat u inmiddels met hem een afspraak heeft gemaakt over de hoogte van de annuleringskosten.
ā€ƒ
Wij verwachten hiermee uw klacht afgehandeld te hebben.

Met vriendelijke groet,

Klachtencommissie
Capabel Onderwijs Groep

Alle klachten die gemeld zijn door Ddr1994
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM