Klacht: Bestelling zomaar geannuleerd

manoonn93 op 22 september 2014 over 2 Dayslook in de categorie Internetshops - Kleding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf 2 Dayslook
Status Open
Datum 22 september 2014

Een klant van 2 Dayslook heeft herhaaldelijk problemen ervaren met zijn bestellingen, die steeds geannuleerd werden vanwege uitverkochte artikelen. Na meerdere pogingen om een correcte couponcode te verkrijgen, bleek deze telkens niet het juiste bedrag te dekken, waardoor de klant extra moest bijbetalen. Daarnaast heeft de klant geen reactie ontvangen op zijn e-mails in zowel het Nederlands als het Engels, en merkte hij op dat de Nederlandse Facebookpagina van het bedrijf niet meer beschikbaar is.

Mijn Klacht:

Ik heb alleen maar problemen gehad met 2dayslook. Ik had een bestelling geplaatst, maar die bleek uitverkocht te zijn. Ik kreeg daarom een couponcode. Op deze couponcode stond niet het bedrag wat ik moest krijgen. Weer heen en weer gemaild. Uiteindelijk couponcode gekregen en weer bestelling geplaatst: weer uitverkocht. Weer heen en weer moeten mailen voor couponcode. Nu wilde ik laatst de couponcode gebruiken, stond er weer niet het bedrag op wat het moest zijn. Hierdoor heb ik geld moeten bijleggen. En tot mijn verbazing zag ik even later dat mijn bestelling was geannuleerd. Daarbij kwam dat de nederlandse Facebook site van 2dayslook ook nog eens weg was. Ik al 2x een mail gestuurd in nederlands en engels, maar ik krijg maar geen reactie. Echt bezeikte boel dat 2dayslook!!

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als mijn bestelling gewoon verzonden wordt (en het liefst het bedrag terug wat ik meer heb moeten betalen). Maar het liefste wil ik mijn geld terug. Ben helemaal klaar met 2dayslook!

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over 2 Dayslook

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over 2 Dayslook nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten