Klacht: klopt allemaal niet met zijn mooie woordjes

hwsmits op 02 september 2013 over 12Easy B.V. in de categorie Creditcards

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
12Easy B.V. has resolved this complaint
Klacht opgelost op 3 september 2013
Reactie van het bedrijf:

Wij beschikken over alle gegevens waaruit blijkt dat deze klant wist dat hij een extra verzekering ging afsluiten. De verzekering van deze klant bood onvoldoende dekking om deel te kunnen nemen aan de autodeal. Vandaar de nieuwe polis. De klant...

Categorie Creditcards
Status Opgelost
Datum 2 september 2013

Een klant heeft een lening afgesloten met zijn auto als onderpand, maar ontdekte dat de geldverstrekker zonder toestemming een autoverzekering heeft afgesloten met zijn kentekenbewijs. De klant heeft nu te maken met twee verzekeringen, terwijl de lening slechts voor twee maanden was bedoeld. Pogingen om contact op te nemen met de geldverstrekker zijn tot nu toe zonder resultaat gebleven.

Mijn Klacht:

de klacht is ik heb geld geleend bij de heer *  met de auto als onderpand ik heb netjes het geld gekregen alleen heeft ie met mijn kenteken bewijs een autoverzekering afgesloten wat niet nodig was want de auto is verzekerd ik moest allerlei gegevens doorsturen betreft de auto en dat heb ik ook gedaan alleen heeft * deze gegevens gebruikt om een verzekering af te sluiten zonder mijn toestemming en nou loopt de verzekering nog steeds terwijl ik het maar twee maanden heb geleend en de verzekering een jaar door loopt dus ik zit nu met twee verzekeringen dit kan niet en hij laat ook niets van zich horen ook niet via de verzekering het systeem wat hij opgezet is zo de auto is onderpand je huurt je auto voor twee maanden a 450 en 225 euro en dan krijg je papieren terug als je geld terugbetaalt heb maar dit het zelfde als een verhuur bedrijf en die hebben dan al een verzekering en die moet ik dan niet zelf betalen zoals het nu gaat .

Gewenste Oplossing:

ik bent tevreden als het betaalde geld van de verzekering terug krijgt en dat de verzekering gestopt wordt dan ben ik tevreden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar 12Easy B.V. over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door 12Easy B.V. in behandeling genomen

12Easy B.V.

Heeft op 03 september 2013 om 14:27 geantwoord

Geboden Oplossing:

Wij beschikken over alle gegevens waaruit blijkt dat deze klant wist dat hij een extra verzekering ging afsluiten. De verzekering van deze klant bood onvoldoende dekking om deel te kunnen nemen aan de autodeal. Vandaar de nieuwe polis. De klant is de enige die zijn lopende polis kan afsluiten. Dit hebben wij hem ook medegedeeld. Dit is een zaak tussen de nieuwe verzekeringsmaatschappij en de klant. Wij verdienen hier niets aan dus voor ons is er geen reden om de klant meerdere polissen te geven.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van 12Easy B.V. beoordeeld.

hwsmits

Heeft op 05 september 2013 om 05:03 geantwoord

Ik ben nog steeds niet tevreden met de oplossing want zij geven aan dat er verzekering afgesloten zou worden en dat is dus niet zo je moet vantevoren een vragen lijst invullen met de gegevens van de auto en die zijn gebruikt om de verzekering af te sluiten voor een jaar terwijl je maar een twee maanden gebruikt kan maken van het aanbod van benchmaker dus dan moet de verzekering ook maar twee maanden lopen toch want er wordt geen afstand van de auto gedaan die blijft volledig in mijn bezit .
en de verzekering die ik had lopen is niet verteld dat die onvoeldoende dekking bood zoals aangegeven want dan hadden ze moeten zeggen dat de deal niet door kan gaan inverband de verzekering want die loopt al en die kan niet opgezegt worden want daar zit je een jaar aan vast en er is niet gezegd dat deze verzekering ook nog een jaar zou lopen en dat ik daar ook nog eens voor moet gaan betalen want de opzet is een verhuur bedrijf en die draagt zorg voor dergelijke verzekeringen ik ben pas tevreden als de verzekering die hun afgesloten hebben opgezegd wordt zodat deze dubbele kosten weg zijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat 12Easy B.V. een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM