Klacht: ‘gratis’ accu lader

claudiadorren op 09 augustus 2014 over 12deals.nl in de categorie Deal-Sites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Bedrijf 12deals.nl
Categorie Deal-Sites
Status In behandeling
Datum 9 augustus 2014

Een klant van 12deals.nl heeft een 'gratis' accu lader ontvangen, maar ontving later een aanmaning voor een kabel die hij niet had besteld. De klant, een 16-jarige minderjarige, stelt dat de advertentie misleidend was, omdat het product gratis zou zijn en hij geen rekening had ontvangen bij de levering. Hij vindt het onacceptabel om een rekening te ontvangen voor een niet-besteld item.

Mijn Klacht:

Op Facebook heb ik een advertentie voorbij zien gaan voor een gratis accu lader zonder verzendkosten. Thuis kreeg ik de accu lader met een kabel. Maar die kabel heb ik nooit besteld. Daarom dacht ik dat die er standaard bij hoorde. Er zat ook geen rekening bij, want het was gratis. Na ongeveer een maand, kreeg ik een tweede aanmaning voor de kabel. De eerste aanmaning heb ik nooit gekregen. Ik ben 16 jaar, dus minderjarig. Als er op een advertentie staat dat een product gratis is, hoort het ook gratis te zijn. Ik vind het onacceptabel dat ik een rekening opgestuurd krijg voor een kabel, die ik niet heb besteld.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als deze rekening ongedaan wordt gemaakt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door 12deals.nl in behandeling genomen

Bericht van 12deals.nl

11 jaren geleden - Beste mevrouw/meneer Vriendelijk dank voor uw email. Wij vinden het vervelend om te vernemen dat het niet de bedoeling voor u is geweest dat er een kabel bij de bestelling is geplaatst. Echter is het pakket al naar u onderweg en de betaling kan daarom niet geannuleerd worden. Wanneer u de kabel gratis terugstuurt naar het onderstaand antwoordnummer zullen wij de openstaande factuur aanpassen. Tevens staat er duidelijk op de site vermeld dat er verzendkosten in rekening worden gebracht. Belangrijk: vergeet niet uw naam en adres te vermelden door middel van een bijgevoegde notitie in de enveloppe. Wij hopen u voldoende te hebben geïnformeerd. Mocht u nog vragen of opmerkingen hebben dan vernemen wij dat graag. Met vriendelijke groet, Klantenservice 12deal http://www.12deal.com

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM