Klacht: Vervelende mails

N.B.J. op 22 februari 2016 over 12deal.com in de categorie Deal-Sites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf 12deal.com
Categorie Deal-Sites
Status Open
Datum 22 februari 2016

Een klant van 12deal.com ontvangt onverwacht e-mails waarin wordt beweerd dat hij een bestelling heeft geplaatst en dat er extra kosten aan verbonden zijn als hij niet betaalt. Pogingen om contact op te nemen met het bedrijf zijn mislukt, en ondanks het retourneren van een ontvangen product blijft de klant e-mails ontvangen met betalingsverzoeken en dreigingen van extra kosten.

Mijn Klacht:

Uit het niets krijg ik opeens mails dat ik iets besteld zou hebben en daarbij direct de mededeling als ik niet betaal er dan 15 euro bij komt. I heb geprobeerd te bellen maar er is geen contact te krijgen met dit bedrijf. Via de mail gevraagd om antwoord het enige wat ik per mail hoorde is dat het niet gestopt kan worden omdat het l onderweg is. Ja hoor afgelopen vrijdag krijg ik de powerbank ik heb deze direct terug gestuurd met een brief erbij.
Vandaag toch weer een mail waar instaat dat zonder extra kosten ik voor 1 maart 2016 betaald moet hebben. Toch moet ik 15 euro meer betalen.
I heb dus niks beteld

Gewenste Oplossing:

Deze vervelende mails moeten stoppen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over 12deal.com

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over 12deal.com nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM