Klacht: doorverbinden

slager52 op 23 november 2014 over 112 alarmcentrale in de categorie Artsen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Artsen
Status Open
Datum 23 november 2014

Een gebruiker heeft herhaaldelijk problemen ervaren met de 112 alarmcentrale, waarbij hij werd doorverbonden naar de verkeerde regio en dezelfde centralist tegenkwam. Hij pleit voor verbeteringen in de dienstverlening, zoals het beter bestuderen van de meldkamers en het adequaat reageren op valse meldingen.

Mijn Klacht:

Ik meld 1 keer brw schoonrewoerd word doorverbonden
naar regio ochten (ik denk arnhem) hij vraagt mij nogmaals temeldkamer te vragen brw leerdam en wat krijg ik de zelfde centralist dit moet echt niet lkunnen toevallig ken ik de centralist privé zodoende weet ik dat hij uit ochten komt
Ik heb eigelijk al verschillende keren problemen met 112 jullie kunnen beter werk leveren ga in elk geval met de meldkamer een keer de kaart bestuderen en let ook goed op wanneer er gebeld word met nr vermelding
als dit een vast nr is dan kun je toch direct aktie ondernemen je kunt bij valse melding toch een rekening sturen dit is mij overkomen in de nacht bij onheil en dan worden er toch een partij vragen gesteld dat je er eigenlijk boos van word

Gewenste Oplossing:

Nou heel makkelijk een beetje meer betrokken heid bij je zeer verantwoordelijk werk

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over 112 alarmcentrale

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over 112 alarmcentrale nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM