Klacht: Extensions besteld

Melaniekasper op 25 mei 2020 over 1001extensions in de categorie Kappers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Kappers
Status Open
Datum 25 mei 2020

Een klant heeft op 14 mei 2020 extensions besteld bij 1001extensions.nl voor 154 euro, maar heeft deze tot op heden niet ontvangen. Na meerdere e-mails te hebben gestuurd, kreeg de klant aanvankelijk reacties, maar na het uiten van zorgen over mogelijke oplichting is er geen verdere communicatie meer geweest. De klant vraagt om actie tegen de website om toekomstige slachtoffers te voorkomen en overweegt aangifte te doen.

Mijn Klacht:

Donderdag 14 mei 2020 heb ik voor 154.00 euro extensions besteld bij 1001extesions.nl
Tot op heden heb ik geen extensions mogen ontvangen. Elke keer als ik een mailtje stuurde kreeg ik netjes antwoord maar nu ik kenbaar heb gemaakt dat ik had gelezen dat het om oplichting ging word er ook niet meer gereageerd. Hoe kan het dat deze site dus blijkbaar al sinds 2013 mensen oplicht. Helaas ben ik er te laat achter gekomen en heb ik blijkbaar teveel vertrouwen in mensen en ik het internet. Alstublieft doe hier wat aan sowieso moet die site offline zodat er niet meer gedupeerden komen. Ook zal ik aangifte doen maar ik ben vast niet de enigste.

Gewenste Oplossing:

Als ik mijn geld terug heb ontvangen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over 1001extensions

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over 1001extensions nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Melaniekasper
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM