Klacht: als het regent geen krant en onbeschofte klachten procedure

jominverhagen op 07 oktober 2012 over Volkskrant in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Volkskrant
Status Nieuwe klacht
Datum 7 oktober 2012

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Als het regent wordt bij ons de krant soms niet bezorgd. Op dat soort dagen is het bij de Volkskrant bezorglijn zo druk dat de verbinding wordt verbroken. Dit vind ik onbeschoft en getuigen van gebrek aan management.

Gewenste Oplossing:

Voorkomen van klachten is beter dan genezen. Je krant missen is vervelend en het aantal klachten over de bezorging is groot.Eenvoudige oplossing: stuur elke abonnee jaarlijks 3 vouchers waarmee zij gratis een krant kunnen halen indien die niet bezorgd wordt. Voor de klant een oplossing en minder mensen nodig voor de bezorglijn.

Alle klachten die gemeld zijn door jominverhagen
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM