Klacht: Pakket retour gestuurd binnen 14 dagen

AMJansen45 op 06 juni 2017 over PostNL in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten

Mijn Klacht:

Mijn pakket is retour gestuurd binnen 14 dagen. Ik krijg niet eens de kans om het op te halen. En ik weet ook niet wie het mij verstuurd heeft dus dat kan ik zelf ook niet achter halen.
En nu?

Gewenste Oplossing:

Uitleg waarom het direkt retour is gestuurd en hoe ik nu dat pakket krijg zonder dat ik weet wie het verstuurd heeft.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar PostNL over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door PostNL in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat PostNL een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

PostNL

Heeft op 06 juni 2017 om 15:22 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte mevrouw Jansen,

Hartelijk dank voor uw melding op deze website. U geeft aan dat uw pakket reeds retour is gestuurd naar de verzender zonder dat u de kans heeft gekregen om het op te halen. Ik kan me voorstellen dat u hier niet blij mee bent. Graag geef ik u een toelichting.

Aan de hand van de door u meegestuurde gegevens heb ik op basis van uw adres naar het pakket gezocht. Er is geen pakket op uw adres aangeboden met een code die overeenkomt of lijkt op de code die is ingevuld op het briefje in uw brievenbus, ook is er geen zending vanaf een afhaallocatie retour gezonden. Ik zie wel een ander pakket op 29 mei die volgens mijn gegevens inmiddels in uw bezit is. Ik vermoed dat de situatie berust op een misverstand en ga er vanuit dat u uw zending inmiddels in uw bezit heeft. Mijn excuses voor alle overlast die u heeft ondervonden.

Als u nu of in de toekomst nog vragen of klachten heeft over PostNL dan kunt u ook altijd terecht bij onze Klantenservice; https://www.postnl.nl/klantenservice/

Met vriendelijke groet,
PostNL

AMJansen45

Heeft op 07 juni 2017 om 12:39 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Raar dat er een pakketje wordt aangeboden en dat dat hele pakketje dus kwijt is. Want kwijt is het dus! En dat nu wordt gesteld dat het een misverstand is?! En nee, het pakket van deze zending, zie briefje, heb ik nog steeds niet. Wel het andere pakket, maar dat was een ander briefje.
De vraag blijft dus nog steeds, waar is mijn pakketje van het briefje wat Door jullie in de bus is gedaan en nu nog steeds onvindbaar is.

Alle klachten die gemeld zijn door