Mijn Klacht:
op 12 november pakket aangestuurd verstuurd, helaas is deze niet afgeleverd met de melding adres onjuist. Terwijl adres wel juist is. Bij naam stond helaas alleen maar D in plaatst van hele naam in het systeem.
Op donderdag 16 november contact opgenomen met PostNL. Medewerker gaf aan dat naam wel volledig in hun systeem stond, maar helaas niks eraan kon doen. Ik moest wachten totdat pakket weer retour was en daarna weer contact opnemen om het uit te laten zoeken. Daarnaast was het niet mogelijk om een klacht/melding te maken.
Op zaterdag 18 november wederom contact opgenomen met PostNL. omdat pakket nog niet retour was en omdat er bij de status update van de netwerkpartner van PostNL stond dat er adres verificatie plaats vond.
Door medewerker van PostNL alle gegevens nogmaals na gelopen, hij heeft mail gestuurd naar hun netwerkpartner.
op donderdag 23 november wederom contact opgenomen omdat er geen wijzing zijn in de status update. Helaas wederom niet correct geholpen. Ik wilde klacht indienen over de manier waarop ik geholpen ben en mijn ontevredenheid, er werd meegedeeld dat dit niet mogelijk was.
Gewenste Oplossing:
Als pakket alsnog zo snel mogelijk wordt geleverd.
