Klacht: Schade aan nieuwe iPhone 12 Pro buiten de woning

Michael Aken, van op 13 november 2020 over Interpolis in de categorie Verzekering

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten

Mijn Klacht:

Mijn 4 dagen oude iPhone 12 Pro viel uit de binnenzak van mijn jas, op de stoep voor mijn woning. Aangezien ik een buiten-deur-verzekering bij Interpolis heb, het voorval bij hen gemeld. Hierop werden er per mail diverse aanvullende gegevens opgevraagd, zoals de aankoopfactuur, toedracht, etc..

Na (bijna) alles aangeleverd en/of toegelicht te hebben, diende volgens Interpolis enkel nog het schadebedrag vastgesteld te worden. Voor de juiste expertise, contact gezocht met Apple Nederland. Zij verwezen mij hiervoor door naar een officiële Apple retailer. Waarna ik aldaar een afspraak gemaakt te hebben, het toestel bij hen kon laten schouwen/onderzoeken. Hier werd vastgesteld dat de schade aan de iPhone onherstelbaar was. Dit hebben zij vervolgens schriftelijk (per mail) aan mij bevestigd. Waarop deze mail is doorgestuurd naar Interpolis, zoals afgesproken met hen.

Doordat het toestel niet te repareren was, stond het schadebedrag gelijk aan de aanschafwaarde (1159,- Euro) van het toestel. Echter toen het schadebedrag bij Interpolis eenmaal bekend was, werd ik door hen gebeld. De telefoniste gaf aan dat de gemelde schade niet gedekt zou zijn binnen mijn buiten-de-deur verzekering, dit op basis van de kleine lettertjes. Er zou dan ook niets uitgekeerd worden door Interpolis…..

Aangezien ik het hier niet mee eens was (het schadebedrag was aanzienlijk en ik was toch gewoon buiten de woning verzekerd hiervoor?), werd ik doorgeschakeld naar de Rabobank, die aan mij destijds deze verzekering verkocht had. Echter begreep de telefoniste van de Rabobank mijn standpunt helemaal en gaf mij dan ook volkomen gelijk. Zij kon dan ook niet herleiden vanuit hun gegevens, waarom de schade niet gedekt zou zijn? Zij adviseerde mij dan ook een officiële klacht in te dienen bij Interpolis.

Enkele dagen nadat ik de officiële klacht had ingediend, werd ik wederom gebeld door Interpolis. Zij deden nu ineens een voorstel van 200,- Euro, als zijnde vergoeding voor de schade. Daar ging dan nog wel 100,- Euro eigen risico vanaf……

Echter door het alsnog toekennen van een vergoeding voor de schade inclusief de verrekening van een eigen risico, wordt de suggestie gewekt dat de schade dus wel zou toebehoren tot de buiten-de-deur verzekering. Daarnaast is de 100,- Euro eigen risico exact het bedrag wat wordt gehanteerd bij (gedekte) schadegevallen aan mobiele telefoons, behorende bij de buiten-de-deur verzekering. Maar als de benoemde schade dus wel gedekt zou zijn, dien ik toch aanspraak te maken op het volledige schadebedrag (minus het eigen risico van 100,- Euro) en niet enkel op 100,- Euro, als zijnde vergoeding voor de schade?

Kortom geen duidelijkheid, geen totale schadeloosstelling, geen nette manier van afhandelen en al helemaal niet zo glashelder als men doet voorkomen in hun reclames!

Gewenste Oplossing:

Volledige schadeloosstelling van de vastgestelde schade door de officiële Apple retailer aan mijn telefoon.

Beoordeling 9/10 star-5 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Interpolis over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Interpolis in behandeling genomen

Reactie van de melder van de klacht Rocco35

4 jaren geleden - Interpolis heeft de door mij gemelde klacht, naar volkomen tevredenheid opgelost. Zeker op de kritische punten die aangekaart werden, hebben zij het tegendeel bewezen. Voor o.a. het verdere verloop en de communicatie werd een vaste contactpersoon toegewezen. Deze persoon was inhoudelijk op de hoogte van het voorval en de achtereenvolgens wederzijds gemaakte afspraken hierover. Daarbij werd mij de keuze geboden om zelf te kijken naar een oplossing, welke het beste aansloot bij mijn persoonlijke wensen. De tijdsvertraging van het totale verloop, zat hem vooral in de onduidelijkheid hoe het proces aangevlogen diende te worden, richting Apple (Retailer). Dit doordat het een nogal nieuw model toestel betrof en hier vanuit fabrikant (nog) geen duidelijke restricties/procedures voor beschikbaar waren, bij de uitvoerende partijen. In dit proces was Interpolis dan ook feitelijk geen partij. Maar ook hierin heeft de contactpersoon van Interpolis bemiddeld richting de Apple Retailer en werd alles alsnog vlot en doeltreffend opgelost.

Alle klachten die gemeld zijn door Rocco35