Mijn Klacht:
Bij Autohero een Audi Q3 gekocht met een gouden garantiepakket twv €600.
Volgens Autohero was er net voordat ik ‘m gekocht had, een onderhoudsbeurt gedaan. Dit hebben ze helaas niet ingevuld in het serviceboekje en het is door hen op geen enkel manier aantoonbaar. Wel staat het bij hun op de website.
Auto had de dag dat ik ‘m in ontvangst nam, bijna geen druppel olie.. Dat betekent, aangezien het ook totaal niet aantoonbaar is, er geen onderhoudsbeurt is geweest. Olie is tevens ook helemaal zwart en vies en te weinig. Mogelijk is het voor t laatst gebeurd op het moment wanneer mijn serviceboekje daadwerkelijk ook is ingevuld. 20.000 km minder op de teller dus.
Een gouden garantiepakket dus, moet goed komen, zou je zeggen. Ze hebben mijn auto 3 dagen lang laten wachten in een garagepartner van hun. Na 3 dagen moet de desbetreffende garage enkel olie bijvullen.
Telefonisch en per mail wordt ik niet netjes geholpen. Manager zou mij bellen, is mij een aantal keren beloofd. Helaas gebeurd dat ook niet. Ik heb opgenomen gesprekken en e-mails als bewijs. Zelfs als ik zeg dat ik juridische stappen ga ondernemen, zegt klantenservice medewerker: Moe je doen, bereik je heulemaal niks mee.
Balen dat ze zo met je omgaan terwijl ze meer dan €20.000 aan je verdienen. Ook het aankoopproces ging mega stroef. Helaas wilden ze mij niet helpen met een onderhoudsbeurt, omdat ze dat gewoon niet hebben gedaan maar wel roepen.
Service en AfterSales is echt verschrikkelijk. Ze hebben mij zelfs een paar keer weggedrukt na 20 minuten in de wacht te hebben gestaan.
Gewenste Oplossing:
Ik wil dat er echt een onderhoudsbeurt komt voor mijn auto.
